10 nejzvláštnějších jmen v ČR

Barabáš, Bořivoj, Hugo nebo Květoslav. Máš pocit, že tahle jména jsou opravdu zvláštní? Jsi na omylu. V České republice se často objevují ještě daleko zvláštnější jména, a pokud žiješ v pocitech, že ti tvoji rodiče dali jméno spíš za trest, než za odměnu, tento článek tě rozhodně vyvede z omylu.

Jméno za trest

Následujících deset křestních jmen dostaly děti spíš za trest, než za odměnu, že konečně přišly na svět. Například jméno Půlnoční bouře rozpoutalo před lety v médiích debaty o tom, zda je možné přihlásit v České republice pod jménem, které není úřady schváleno. Půlnoční bouře samozřejmě schválené jméno není, rodiče malé dívky si jej vymysleli z toho důvodu, že se dívka narodila o půlnoci během bouřky. Případ došel dokonce až tak daleko, že se rodiče rozhodli, že holčičku ani na úřadech nepřihlásí, jméno dívce nechají. Nakonec byla dívka odebrána do péče státu.

  • Pětiletka Koniprdová
  • Věkoslav Šmikmátor
  • Tekla Řídká
  • Narcis Samec
  • Revoluce Vítězná
  • Lenin Syrovátka
  • Vinetue Chlupatý
  • Milenka Winnetua
  • Půlnoční bouře
  • Anděl Oukrop

Jmenuji se Revoluce, Pětiletka, Věkoslav …

Mezi nejoblíbenější jména v České republice patří bezpochyby absolutní klasiky, Jana, Jan, Jiří, Marek nebo Anna. Takových jmen je spousta a možná i ty jsi nositelkou některého z krásných českých jmen, která se u nás běžně novorozencům dávají. Většina jmen jsou navíc staré jako lidstvo samo. Kdy tedy přišel ten zlom, a začala se vymýšlet jména, která sice byla úřady schválena, ale rozhodně schválena být neměla? Údajně někdy v době komunismu, kdy chtěli někteří rodiče tak zvaně „vyčnívat z davu“. Svým dětem tak naordinovali jména, jako například Pětiletka Koniprdová nebo Věkoslav Šmikmátor, která se s nimi ponesou až do smrti. Příjmení je samozřejmě dáno po rodičích, s tím nikdo nic moc nenadělá, ale křestní jméno lze ovlivnit.

Jména podle postav z filmů nebo podle názvu věcí

Když se hold rodiče zamilují do nějakého filmu nebo dokonce herce, děti s tím rozhodně nic moc nenadělají. Vinetue Chlupatý je toho vzácným příkladem. Ani toto jméno samozřejmě nemělo projít úřady, ale jak už tomu u nás bývá, prostě jméno prošlo.

Rodiče milovali Vinetoua, jejich dítě se tak muselo jmenovat ať se děje, co se děje. Horší už to snad má jen pan Kebab Novák, který byl svými rodiči pojmenován podle populárního a velmi oblíbeného masového pokrmu.

Zvláštní jména nejsou jen u nás

Aby sis nemyslela, že jen my Češi jsme blázni, pokud jde o zvláštní křestní jména. V zahraničí na tom v žádném případě nejsou jinak a sama uznáš, že to může být klidně horší.

Čert vem jména jako je například jméno dcery herečky Gwyneth Paltrow a hudebníka Chrise Martina, Apple Blythe Alison, nebo jméno syna Nicolase Cage, Kal-el Cage – Kal-el je kryptonské jméno Supermana. Pravděpodobně nejhorší zahraniční jméno, za které rozhodně není dítě pocházející z Anglie, svým rodičům vděčné ani za mák, je jméno Depressed Cupboard Cheesecake – Deprimovaný sýrový koláč z kredence. Takže jestli jsi měla do této doby špatný pocit ze svého jména, rozhodně je čas na změnu názoru. Přeci jen, mohla jsi klidně dopadnout i daleko hůř. 

zpět na seznam článků

Autor: HPD.cz   |   Publikováno: 09. 10. 2016   |   Zobrazeno: 1551x

Témata článku:10 nej

Komentáře

rezekVIP(Milujeme zvířata)

Já mám ráda cizí a zvláštní jména... Ale tohle je vážně moc, divím se, jak to mohlo projít..... I když proti pojmenovávání podle filmů nic nemám, dcera bude prostě Ginny, ale Vinnetue je fakt moc.....

Naštěstí, kdo má pro to dobrý důvod může si nechat jméno změnit, a myslím že u tak šílených jmen by ten důvod každý pochopil... Takže takové děti nemusí to jméno nosit celý život, stačí vydržet to do 18ti, anebo ještě kratší dobu - pokud se jim podaří vysvětlit rodičům, jakou chybu udělali.....

rezekTo se mi líbí 0 To se mi nelíbí

rezekVIP(Milujeme zvířata)

SAsRka: Ano, to vím. Jenže Ginevra se v česku nejmenuje nikdo, tak by to bylo složité, než by to povolili. Ginny jsou v česku dvě, takže je to jméno oficiální a dá se tedy použít bez problémů. Navíc se mi to jméno Ginny stejně líbí víc než Ginevra.smajl

rezekTo se mi líbí 0 To se mi nelíbí

Fleur de parfum(kočky, kocourové a koťátk...)

Nejhorší jméno co tam bylo, bylo asi jméno Lenin a Revoluce. smajl Tak fajn, ten Vinnetue se ještě dát přežít, ale při představě, že si dítě hraje na hřišti a přijde k němu další dítě a zeptá se ho, jak se jmenuje, tak odpověď "Jmenuji se Revoluce..." smajl je opravdu nesmyslná. (I když, kdyby se takové dítě narodilo za doby Velké francouzské revoluce, tak tam by ho označili za pravého vlastence smajl)

Fleur de parfumTo se mi líbí 0 To se mi nelíbí

Locika11(Milujeme Defi)

No,tak to je Šarlota Abigail a Liliana Sofie,ještě normální....aspoň moje děti nebudou Deprimovaný sýrový koláče z kredence smajl XD
To jsem viděla nějakej pořad a tam se ten chlap jmenoval Boo. A ten druhej chlap se ho ptal:,,Vy se vážně jmenujete Boo? Boo?! Jako fakt?!" Nevim,proč se tak divil,vždyť je to úplně normální jménosmajl
A nebo naše sousedka se za svobodná jmenovala Brumlíková smajl Ale to je roztomilý smajl a před několika lety jsem byla na táboře,a tam byla holka která se jmenovala Robyn Cheese. Ale byla to normálně Češka.

Locika11To se mi líbí 0 To se mi nelíbí
zobrazit starší komentáře

Nový komentář

Přidávání komentářu je povoleno pouze přihlášeným uživatelům. Zaregistruj se a přidej sem svůj komentář.

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)