Weeb World

Anime Recenze- Haikjú!! (Haikyuu!!)

Ahoj, vítám tě na mém blogu. Jelikož anime patří již pár pěkných měsíců mezi mé největší zájmy, rozhodla jsem se, že bych o tom mohla začít psát články. A jako první jsem si vybrala recenzi na mé (momentálně) nejoblíbenější anime- Haikjú!! (P.S. předem upozorňuji, že budu používat českou transkripci japonských slov, jmen a výrazů)


-Žánr: šónen

-Autor: Haruiči Furudate

-Manga vycházela v letech 2012 - 2020

 -Odvysílány byly 4 série animované adaptace (k 7.9.2020) - za vznikem anime stojí animační studio Production I.G které stojí za vznikem sérií jako např. Kuroko no basuke, Blood-C, Guilty crown či Šingeki no kjodžin,..


-Děj: Šójo Hinata se touží stát hráčem volejbalu, ale na jeho základní škole bohužel není chlapecký tým. Šójo tak trénuje, kde se dá- sám, s holčičím klubem či kamarády z jiných klubů. Právě s těmito kamarády následně poskládá velmi amatérský tým, aby se mohl zúčastnit zápasů proti jiným základním školám. Právě v takovém jednom zápase se poprvé setká s Tobiem Kagejamou- geniálním nahrávačem, který ale nedokáže spolupracovat se svými spoluhráči. Šójův tým je Tobiovým týmem po dvou kolech poražen, ale Šójo se jen tak nevzdává a přísahá Tobiovi, že ho jednoho dne překoná. Po základní škole Šójo nastupuje na střední školu Karasuno, kde se ihned připojí do chlapeckého volejbalovému týmu. Vzápětí ale zjišťuje, že jeho rival Kagejama nastoupil na stejnou školu a tudíž se z nich stávají spoluhráči...


-Mé hodnocení: Haikjú jsem si zamilovala od první epizody. Anime má plno sympatických postav, jejichž povahy a schopnosti se postupem času vyvíjejí, pravidla volejbalu jsou zde postupně vysvětlována, takže i naprostý neznalec volejbalu se dokáže zorientovat (sama jsem s volejbalem neměla žádné zkušenosti, když jsem Haikjú začala sledovat, takže mluvím z vlastní zkušenosti :D), o emotivní scény, napínavé momenty i radostné chvíle rozhodně není nouze. Osobně anime momentálně hodnotím 9 z 10 bodů, uvidím, co přinesou další série, jelikož mangu jsem ještě nečetla, tak moc nevím, co přijde ;D. A co vy? Napište mi váš názor do komentářů, popřípadě mi napište zprávu, můžeme si o Haikjú popovídat v soukromém chatu :)


-Ash


Logo Haikjú:Šójo Hinata:
Tobio Kagejama:


Zdroj, ze kterého jsem čerpala: //cs.wikipedia.org/wiki/Haikj%C3%BA!!

Komentáře

adi04VIP(ANIME!)

Po přečtení článku s českou transkripcí mám tak trochu pocit, jako by byla má duše očištěna, ale to stranou. xd

Minulý týden jsem to rewatchla a musím říct, že se mi to zdálo ještě lepší, než když jsem to viděla poprvé.
Ze začátku, když jsem se koukala poprvé, jsem se trochu zdráhala, kvůli tématice o hraní volejbalu, ale nemohla jsem odolat anime plnému hezkých kluků.
Haikjú mi však nabídlo daleko více. Postavy jsou velice sympatické a moc se mi líbí, jak se seriál věnuje rozvíjení jejich charakteru i během jednotlivých zápasů.
Co mě ale o víkendu trošku zarazilo byla změna art-stylu v nejnovější sérii. Třeba Šójó, u toho mi ta změna zas tak nevadí, co mě ale trošku mrzí je Kagejamův obličej. Snad si brzo zvyknu. Kromě toho nemám nové sérii moc co vytknout a přišla mi stejně dobré jako zbytek seriálu.

adi04To se mi líbí +1 To se mi nelíbí

KIKI 5VIP(ANIME!)

adi04: právě že před Meonem mi to ještě nikdo nevysvětlil, tak jsem si říkala, že ta česká transkripce je divná a nesnášela jsem čtení oficiálně přeložených mang do češtiny smajl jsem ráda, že se našel někdo, kdo mi otevřel oči jinými argumenty než ''prostě to takhle musí být přepsaný''

KIKI 5To se mi líbí +1 To se mi nelíbí

adi04VIP(ANIME!)

KIKI 5: Aah... Pravda. Ani mi nedošlo, že to byly čtyři roky od třetí série. Bylo mi to tak nějak jedno, vzhledem k tomu, že jsem to zhlédla před rokem za ani ne týden a ani mě nezajímalo jestli bude pokračování. Tentokrát se už na další sérii těším.

Taky je pravda, že art-style se nemění jen tak, takže mi tak nějak došlo, že došlo ke změně v animačním týmu.

A abych byla upřímná, také jsem používala patlaniny z anglické transkripce. Třeba jsem vůbec netušila, že něco takového jako český přepis se nějak používá.

Aby se totiž takový běžný český weeb o něčem takovém dozvěděl, musel by si o tom něco zjistit, protože v českých fansubech je běžně jen Hepburnovka, takže jim to nemůžu mít tak moc za zlé. Proto je fajn, když se to někdo někomu pokusí vysvětlit a třeba mu pošle video jako to Meonovo, kde je to hezky vysvětleno.

Co však ale nechápu jsou lidi, kteří stále ignorují fakta, přestože jim bylo všechno vysvětleno, a řeknou, že ji stejně nemají rádi, protože je ošklivá.

adi04To se mi líbí +1 To se mi nelíbí

Nový komentář

Přidávání komentářu je povoleno pouze přihlášeným uživatelům. Zaregistruj se a přidej sem svůj komentář.